The Foreworld Saga series by Neal Stephenson

The Mongoliad: Book One

AVRUPA’NIN TARİHİ İNTERNETTE YENİDEN YAZILDI

İlk önce internet ortamında bölümler halinde yayınlanan ve akıllı telefon uygulamalarıyla kulaktan kulağa yayılan MONGOLIAD, gördüğü büyük ilgi üzerine yaratıcıları tarafından gözden geçirilerek kitaba dönüştürüldü. Bilimkurgunun önemli yazarlarından Neal Stephenson önderliğinde bir araya gelen isimler, ayrı ayrı yeteneklerini konuşturup bu ortak romana imza attılar. Sadece yazarlar değil, bilgisayar programcıları, görsel sanatçılar, film yapımcılarının da birlikte giriştiği bu ilginç proje, en sonunda elle tutulur bir roman haline geldi.

1241... Moğolların Avrupa’yı istilası neredeyse tamamlanmış durumdadır. Cengiz Han’ın oğulları tarafından yönetilen ordular, gözlerini yeni topraklara dikmiştir. Krallardan köylülere kadar herkes aynı kaderle yüzleşmek üzeredir, ta ki bin yıllık gizli bir geleneğin mirasçısı olan küçük bir savaşçı grubu, Hanlar Hanı’nı öldürmek için tehlikeli bir planı uygulamaya koyana kadar… On üçüncü yüzyılda Avrupa’da geçen bu macera, tarihin alternatif bir sayfasında yer alıyor. Savaş sanatlarının, yolculuğun, serüvenin, gizemin ve aksiyonun başrolleri paylaştığı bu epik eser, hem tarihsel kurgu meraklılarını hem de fantastik edebiyat takipçilerinin beğenisini toplayacak.

Uzun süredir okuyucular tarafından beklenen Mongoliad, Neal Stephenson’ın yanı sıra; Greg Bear, Mark Teppo, E.D. deBirmingham, Erik Bear, Cooper Moo, J. Brassey’in de imzalarını taşıyor.

Complete List

The Baroque Cycle series by Neal Stephenson

Quicksilver

Quicksilver is the story of Daniel Waterhouse, fearless thinker and conflicted Puritan, pursuing knowledge in the company of the greatest minds of Baroque-era Europe, in a chaotic world where reason wars with the bloody ambitions of the mighty, and where catastrophe, natural or otherwise, can alter the political landscape overnight.

It is a chronicle of the breathtaking exploits of "Half-Cocked Jack" Shaftoe -- London street urchin turned swashbuckling adventurer and legendary King of the Vagabonds -- risking life and limb for fortune and love while slowly maddening from the pox.

And it is the tale of Eliza, rescued by Jack from a Turkish harem to become spy, confidante, and pawn of royals in order to reinvent Europe through the newborn power of finance.

A gloriously rich, entertaining, and endlessly inventive novel that brings a remarkable age and its momentous events to vivid life, Quicksilver is an extraordinary achievement from one of the most original and important literary talents of our time.

And it's just the beginning ...

Complete List